Jak odbywa się wymiana baterii trakcyjnych?

2019-01-03

Baterie – akumulatory trakcyjne mają szerokie zastosowanie. Najczęściej spotykane są w wózkach widłowych oraz w innych urządzeniach wspomagających transport. Aby stale działały one niezawodnie, konieczna jest ich regularna wymiana na nowe.

 

W użyciu możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych akumulatorów – baterii. Są one używane między innymi w urządzeniach do telekomunikacji, w laptopach i w innym sprzęcie elektronicznym, obecnie również coraz częściej w różnych pojazdach, między innymi w samochodach elektrycznych, pojazdach typu Melex.

 

Baterie trakcyjne – tam, gdzie liczy się niezawodność

Tam, gdzie ważna jest długa żywotność baterii oraz jej krótki czas ładowania, stosuje się baterie trakcyjne. Takie akumulatory są w stanie pracować nawet przez 365 dni w ciągu roku, stale dostarczając potrzebną energię do realizacji określonych procesów.

 

Akumulatory trakcyjne używane są przede wszystkim w wózkach widłowych, w podnośnikach oraz w innych urządzeniach transportowych w magazynach, centrach logistycznych i nie tylko.

 

Aktualnie w sprzedaży znajdują się różnorodne baterie trakcyjne, które można dobrać indywidualnie do zastosowania.

 

Kiedy należy wymienić baterię trakcyjną na nową?

Chociaż baterie trakcyjne – akumulatory trakcyjne są projektowane i produkowane z myślą o wydłużonym cyklu pracy, także w tym przypadku dochodzi do wyczerpania ich zasobów i w konsekwencji do zmniejszenia ich żywotności.

 

Najczęściej jej wydajność spada z czasem, gdy jest ona użytkowana, więc starsze baterie nie są już tak niezawodne jak te nowsze. Także na ich trwałość ma wpływ otoczenie pracy – zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura, nadmierne wstrząsy również mogą spowodować, że szybciej przestanie ona pełnić swoją funkcję i będzie wymagała naładowania albo wymiany na nową, gdy należy zachować ciągłość pracy.

 

W tych, a także w szeregu innych przypadku konieczna może być wymiana baterii trakcyjnych http://janczewski.eu/oferta/wozki-do-wymiany-baterii/ na nowe, aby urządzenia, które są w nich wykorzystywane, mogły znów działać niezawodnie.

 

Jak wymienia się baterię trakcyjne?

Baterie trakcyjne mają spore wymiary i dodatkowo mogą dużo ważyć – tradycyjna bateria trakcyjna do wózka widłowego może mieć ciężar nawet około 500 kilogramów, a przy większych urządzeniach transportujących nawet do 2 ton.

 

Wobec tego samodzielna wymiana baterii trakcyjnej nie zawsze jest możliwa – najlepiej dokonać tego procesu z użyciem odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na łatwe wyciągnięcie baterii i umieszczenie w urządzeniu nowej, w pełni naładowanej baterii, która pozwoli na dalsze prowadzenie procesów.

 

Aktualnie stosuje się zarówno ręczne, jak i automatyczne systemy, z którymi możliwa jest wymiana baterii trakcyjnych w urządzeniach, które na nich bazują. Systemy automatyczne pozwalają na dokonanie szybszej wymiany tego rodzaju sprzętu na nowy z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, niemniej jednak są droższe w zakupie od systemów ręcznych.

 

Wiele firm, które stosują urządzenia wykorzystujące baterie trakcyjne, dysponuje własnymi wózkami i innego rodzaju wyposażeniem do wymiany baterii. Prace te można zlecać również zewnętrznym firmom.