Jak skutecznie walczyć o odszkodowania?

2018-12-24

W internecie można znaleźć mnóstwo opowieści o nieuczciwych towarzystwach ubezpieczeniowych i problemach z uzyskaniem od nich odszkodowania. Gdy pojawiają się problemy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w odzyskiwaniu odszkodowań!

 

Ubezpieczenia pozwalają na zmniejszenie obciążenia finansowego wynikającego z wielu nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczamy siebie, swoje domy i mieszkania, firmy, samochody i inne pojazdy, ubezpieczamy się na wyjazdy zagraniczne czy też ubezpieczamy pracowników w pracy. Swoje ubezpieczenia posiadają również liczne instytucje publiczne, na przykład samorządy, szpitale, zarządcy dróg.

 

Zawarcie umowy ubezpieczeniowej jest bardzo łatwe. Niestety, gdy przychodzi do wypłaty odszkodowania, sprawa nie zawsze jest już taka prosta. Zdarza się, że ubezpieczyciel nie wyraża chęci wypłaty odszkodowania albo też zaproponowana przez niego kwota jest rażąco niska.

 

Co można zrobić w takich właśnie przypadkach? Na szczęście, obecnie można liczyć również na pomoc profesjonalistów w starciu z towarzystwem ubezpieczeniowym.

 

Z ubezpieczycielem można wygrać!

Gdy pojawia się problem z odzyskaniem odszkodowania, na przykład przy wypadku komunikacyjnym, przy wypadkach przy pracy, wiele osób nie wie, co począć dalej.

 

Ubezpieczyciele mają własnych specjalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem, a przeciętny Kowalski nie jest w stanie skutecznie z nimi walczyć. Właśnie dlatego warto pomyśleć o fachowej pomocy – usługach oferowanych przez kancelarie prawne, których specjalnością są odszkodowania Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/odszkodowania/ jest jednym z wielu miast, gdzie można skorzystać z ich wsparcia.

 

Kancelarie prawne oferujące swoje usługi w zakresie odszkodowań są w stanie zapewnić swoim klientom fachową pomoc prawną i reprezentować ich w starciu z ubezpieczycielem. To znacznie zwiększa szansę na wygranie sprawy!

 

Z pomocy można skorzystać w takich przypadkach jak:

·        wypadki komunikacyjne, także pieszych, rowerzystów na drogach publicznych

·        strata bliskiej osoby na skutek wypadku

·        wypadki przy pracy

·        wypadki w rolnictwie

·        odmowa wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela

·        zbyt niskie odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela

 

Oczywiście, to tylko przykładowe sytuacje, w których można uzyskać pomoc w temacie odszkodowania Zielona Góra oraz w innych miejscowościach.

 

Na czym polega współpraca z kancelarią zajmującą się odzyskaniem odszkodowań?

Pomoc prawna jest wówczas kompleksowa i obejmuje ona między innymi porady prawne, przygotowywanie dokumentacji, reprezentowanie klienta w kontaktach z ubezpieczycielem, a także przed sądem, gdy pojawi się taka konieczność.

 

Wiele kancelarii oferuje swoje usługi w opcji „no win – no fee”, co oznacza, że nie pobierają one początkowo żadnej opłaty wstępnej od klienta, natomiast opłata ta pobierana jest dopiero wtedy, gdy klient wygra sprawę. Stanowi ona wówczas określony procent wygranej.

 

Zatem jeśli pojawiają się problemy w temacie odszkodowania Zielona Góra oraz w innych miastach, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej w tym zakresie!