Jak wybrać dobrego ortodontę?

2018-12-19

Jeśli masz wadę zgryzu, szybko powinieneś udać się do ortodonty. Niezależnie od niewyjaśnionego lęku przed gabinetem dentystycznym, musisz koniecznie się przełamać. Wada zgryzu to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim idealne warunki dla rozwijających się w jamie ustnej bakterii oraz problemy logopedyczne. Ale jak wybrać dobrego specjalistę? Posłuchać znajomych? Czy polecany ortodonta http://dobryortodontawarszawa.pl/ na pewno spełni twoje oczekiwania? Na co jeszcze zwrócić uwagę?


Problem dentofobii wbrew pozorom wcale nie jest taki rzadki. Bardzo dużo dorosłych ludzi ma złe wspomnienia z dzieciństwa. Wychowaliśmy się w czasach, gdy dzieci nie miały jeszcze takich przyjaznych warunków u lekarzy, dlatego niejeden z nas nabawił się urazu. Tak czy inaczej, wadę zgryzu należy jak najszybciej usunąć. W tym celu koniecznie musisz znaleźć dobrego ortodontę, który przez cały kilkuletni proces przeprowadzi cię bez stresu. To naprawdę możliwe!Czym się kierować przy wyborze ortodonty?


OPINIE


Dobry ortodonta to także polecany ortodonta. Każdy zadowolony pacjent na pewno wystawi mu pozytywną opinię. Możesz na to liczyć w czasach powszechnego dostępu do Internetu i takiej siły social mediów. Oczywiście, sugeruj się tym w granicach rozsądku, jednak zdecydowanie częściej fałszywe komentarze są negatywne - tak nieetycznie niejednokrotnie postępuje konkurencja, gdy widzi, że ktoś po prostu jest dobry.


Jeśli nie wierzysz w internetowe polecenia, podpytaj znajomych. Wady zgryzu są dość powszechne i z pewnością okaże się, że ktoś z twoich przyjaciół nosił w przeszłości aparat i jest w stanie polecić ci godnego zaufania specjalistę. To jednak wciąż nie wszystko, co powinieneś wziąć pod uwagę przed ostateczną decyzją.


LOKALIZACJA


Polecany ortodonta, z którego tak zadowolona jest twoja przyjaciółka, może czasem jednak przyjmować na drugim końcu miasta… Co wtedy? Często początkowo to bagatelizujemy, nie biorąc pod uwagę faktu, że wizyty kontrolne odbywają się mniej więcej co 5 tygodni przez jakieś 3 lata. To bardzo często, dlatego dojazd do gabinetu ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w bardzo dużym mieście, przez które w godzinach szczytu naprawdę trudno jest przejechać. Upewnij się, czy w twojej okolicy nie przyjmuje jakiś polecany ortodonta, którego nazwisko nie pojawia się na szczycie wszystkich rankingów internetowych. Może się okazać, że naprawdę warto mu zaufać i oddać swoje zęby w jego ręce.


PIERWSZE WRAŻENIE


Nie w tym rzecz, byś oceniał po wyglądzie, jednak nie bój się umówić na pierwszą wizytę (polecany ortodonta raczej robi ją za darmo) - porozmawiaj z twoim potencjalnym ortodontą, zadaj mu kilka pytań. Tak właśnie powinna wyglądać pierwsza wizyta u każdego ze specjalistów, którzy mają ingerować w twoje zdrowie. Jeśli ortodonta nie będzie miał ochoty rozwiewać twoich wątpliwości i nie będziesz czuł się w jego gabinecie pewnie, nic cię tam nie trzyma - szukaj dalej. Podczas całej kuracji trwającej czasem nawet ponad 3 lata musisz czuć się swobodnie w czasie każdej wizyty, a nie stresować przed każdą z nich jak przed maturą.