Jakiego wybrać ortodontę?

2019-05-24

Lekarz zajmujący się na co dzień leczeniem wad zgryzu jest specjalistą, który rzeczywiście jest w stanie pomóc wielu osobom uzyskać ładny i estetyczny uśmiech. Pomimo długiego leczenia ortodontycznego, które ma miejsce w większości przypadków, wiele osób, również tych w starszym wieku decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego, który nie jest przeciwwskazaniem w terapii tego typu a wręcz przeciwnie jest zalecany.

 

Przekonując się do tego, że aparat ortodontyczny jest rzeczywiście doskonałym rozwiązaniem w danym przypadku tak naprawdę otwieramy się na możliwości praktykowane od lat. Nie jest powiedziane, że tylko dzieci i młodzież powinny nosić aparat i dbać o ładną linię uzębienia. Dzisiaj aparaty noszone są również przez gwiazdy, celebrytów, jak również osoby w średnim wieku. Co więcej żadna z tych osób nie wstydzi się tego, że nosi aparat, który jest widoczny i może przyprawiać niektóre osoby, w tym płeć piękną o kompleksy.

 

Aparat ortodontyczny dla każdego

Ponieważ nie ma przeciwwskazań do stosowania takiej metody leczenia i jest ona w pełni bezpieczna, mogą korzystać z niej również osoby starsze borykające się od lat z wadami zgryzu i krzywymi zębami. które przekonały się do tego, że rzeczywiście może ona pomóc uporać się z towarzyszącymi przez lata wadami zgryzu. Bez względu na to, czy to wrodzonymi, czy też nabytymi. Takie rozwiązanie jest równie dobre i jest jednym z bardziej klasycznych, skutecznych rozwiązań wykorzystywanych w leczeniu ortodontycznym.

 

Wizyta u ortodonty a aparat ortodontyczny

Wizyta u ortodonty, na którą przychodzimy po raz pierwszy nie rozpoczyna się od dopasowania i założenia aparatu ortodontycznego. Zanim do tego dojdzie lekarz zleca wizyty u stomatologa, robi zdjęcia rentgenowskie żuchwy oraz szczęki, jak również wykonuje odciski ułożenia zębów poprzez masę stomatologiczną, jak również przygotowuje odlew gipsowy, który doskonale sprawdza się w diagnostyce problemu pacjenta i pomaga stworzyć dobrze dopasowany aparat. Polecany ortodonta http://dobryortodontawarszawa.pl/ jest osobą, do której chętniej chodzimy ze względu na dobrą opinię o nim i na to, że pomaga wielu osobom uzyskać piękny uśmiech. Takich specjalistów jest wielu i każdy ma pełne ręce roboty. Pacjentów zgłaszających się na wizyty ortodontyczne jest bowiem wielu.

 

Dlaczego tak ważne jest leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne, chociaż najczęściej stosowane jest w przypadkach leczenia wad zgryzu, to dotyczy znacznie szerszej gamy zabiegów ortodontycznych. Skupiając się jednak na leczeniu aparatami ortodontycznymi wad uzębienia, warto wiedzieć o tym, że nieleczone tego typu wady skutkują w niszczeniu zębów, jak również doprowadzają do wielu chorób przyzębia. Czyli tak naprawdę prostowanie zębów za pomocą takiego aparatu nie tylko wpływa na estetykę uzębienia, ale również w rezultacie na zdrowy uśmiech. Chociażby z tego względu osoby chcące zadbać o uzębienie powinny udać się do ortodonty. Nie mówiąc już o innych problemach tj. nieprawidłowości zębowe, szpary między zębami, zatrzymane zęby czy ogólne wady szczękowo – twarzowe.